MUŞ, EMITT’TE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Türkiye'nin önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri, otelleri, 200'ün üzerinde il, ilçe, belde ve birçok ülkeden katılımcının yer aldığı "Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT 2018" İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilerine açtı

BELEDİYELER - İl Belediyeleri - 2018-01-26 11:31:49

MUŞ, EMITT’TE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen EMITT Fuarı’na görkemli bir stantla katılan Muş’u, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Feyat Asya, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, Bulanık Kaymakamı Hacı Aslan Uzan, Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Kültür ve Turizm Müdürü Mevlüt Doğan, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz, kamu kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşu yetkilileri temsil etti. Muş’un tarihi, turistik yerleri, doğal güzellikleri ve mutfağının tanıtıldığı EMITT 2018 fuarında ayrıca Muş’a yatırımcı kazandırma konusunda görüşmelerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve turizm sektörünün dinamiklerinin katılımı ile açılışı düzenlenen fuarın ilk günü coşkuyla gerçekleştirildi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği stantlarda şehirlerin tanıtımına yönelik faaliyetler yapıldı. En çok ilgi gören stantların başında gelen Muş standında katılımcılara Muş’un yöresel yemeklerinden ayran aşı, kılçıklı kelem dolması ve Muş köftesi ikram edilirken, kentin tanıtımına katkı sağlayacak materyaller hediye edildi.

Muş Belediyesi de diğer kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte kentin tanıtımı için hazırlıklarını yaptı. Sabahın erken saatlerinde fuar alanına gelerek Muş standında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, diğer illerin milletvekilleri, valileri, belediye başkanları ile ziyaretçileri ağırladı. Başkan Asya, zaman zaman stantı ziyaret eden basın mensuplarına Muş ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Sayılı fuarlardan biri olan EMITT’e Muş standının bulunmasının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Asya, Muş’u tanıtmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Asya, kenti en iyi şekilde tanıtmak için ellerinden geleni yapacakları söyledi.

Başkan Asya konuşmasında “İlimizin tanıtımı için Valiliğimizin koordinesinde EMITT fuarına katılarak standımızı açtık . İlimizin burada, bu fuarda olması çok önemlidir. Çünkü EMITT dünyadaki sayılı fuar organizasyonlarının başında gelmektedir. Burayı ziyarete gelen insanlar, turizm acenteleri, yatırımcıların ilimizin standını ziyaret etmeleri tanıtım açısından önemlidir. Şehrimizin hak ettiği değeri göstermek için bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız ile el birliği yaparak ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz. Ayrıca İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi de burada ağırlayarak memleket hasretlerini gideriyoruz. Geçen yıl standımıza olan yoğun ilgiden plaket almıştık. Bu yıl tekrar bu ödülü alacağımıza inanıyorum. Çünkü ilk saatlerden itibaren yoğun bir ilgi var. Pazar gününe kadar standımız açık olacak. Tüm halkımızı buraya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
5D

5D

09:01 -

Cumhurbaşkanına hakarette çizgi ötesi

Cumhurbaşkanına hakarette çizgi ötesi

01:58 - CUMHURBAŞKANLIĞI

“Daire Başkanı Mustafa Kemal AKIN'dan Alenen İkrar” haberimize tekzip

“Daire Başkanı Mustafa Kemal AKIN'dan Alenen İkrar” haberimize tekzip

20:59 - Şirketler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinli Muhammed et-Tavil’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinli Muhammed et-Tavil’i Kabul Etti

23:06 - CUMHURBAŞKANLIĞI

Aydın Şehir Tiyatrosu İki Oyunla Perdelerini Açtı

Aydın Şehir Tiyatrosu İki Oyunla Perdelerini Açtı

15:34 - İl Belediyeleri

BİLGİ EVLERİNDE VERİLECEK KURSLAR İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

BİLGİ EVLERİNDE VERİLECEK KURSLAR İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

15:31 - İl Belediyeleri